3 tipy, jak ušetřit tisíce korun ročně za elektřinu nejen v Praze

Máte už teď strach z částky, kterou letos objevíte na vyúčtování za energie? Neutrácejte zbytečně a ušetřete stovky až tisíce korun ročně úsporným svícením, efektivním využíváním domácích spotřebičů i účinným vytápěním svého domu či bytu.

Předejděte letos nepříjemnému překvapení nad výdaji vaší domácnosti a myslete na každodenní šetrné využívání elektřiny. I malou pravidelnou úsporou energie totiž docílíte výrazného snížení výsledné částky na vašem ročním vyúčtování.

Ušetřete za elektřinu

1. Začněte svítit LED žárovkami

Věděli jste, že klasická žárovka přemění až 90 % dodané elektřiny na teplo? LED žárovky pracují daleko efektivněji, a proto potřebují k osvětlení vaší domácnosti až desetkrát méně energie. Vyšší pořizovací náklady vám bohatě vynahradí svojí dlouhou životností, která mnohonásobně převyšuje dobu, po kterou dokáže svítit běžná žárovka.

2. Pořiďte si úsporné spotřebiče – a úsporně je i používejte

Při nákupu nových domácích spotřebičů vždy zohledněte jejich energetickou třídu a roční spotřebu energie, uvedenou na energetickém štítku. Všechny spotřebiče využívejte úsporně a efektivně – pračku nezapínejte poloprázdnou a pro mytí lehce ušpiněného nádobí zvolte kratší program myčky s chladnější teplotou vody.

3. Investujte do kvalitního zateplení své nemovitosti

Používáte elektrokotel, elektrické čerpadlo, akumulační kamna nebo přímotopy k vytápění staršího domu či bytu? Pak jsou vaše výdaje za elektřinu pravděpodobně zbytečně vysoké kvůli úniku tepla skrze stěny, podlahu a střechu. Odborně provedeným zateplením můžete snížit náklady na vytápění i více než o polovinu a celá investice se vám tak vrátí zpět během několika let.

Neplaťte za elektřinu více, než je nutné

Každoročně můžete ušetřit až tisíce korun i tím, že změníte svého poskytovatele energie. Podívejte se například na výhodné tarify, které pro pražský region nabízí firma epet – anebo pošlete svoje poslední vyúčtování na epet@info.cz a zjistěte, kolik můžete uspořit pouhou změnou dodavatele elektřiny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *